Lionel Messi prekonáva rekordy, za Barcelonu strelil už 301 gólov

17.02.2013 Celý región

Madrid 17. februára (TASR) - Argentínsky futbalový kanonier Lionel Messi pokoril v sobotňajšom ligovom zápase proti Granade hranicu 300 gólov v drese FC Barcelona.

Jubilejný presný zásah zaznamenal v 50. minúte stretnutia, keď vyrovnal na 1:1. Rodák z Rosaria okrem toho pridal v 73. minúte aj ďalší gól, vďaka čomu sa mohli "blaugranas" po záverečnom hvizde tešiť z plného bodového zisku.

Najlepší hráč sveta tak v 365 dueloch za FCB zaznamenal rekordných 301 gólov. Okrem toho prepisuje aj ligové štatistiky. V tejto sezóne si pripísal na svoje konto už 37 gólov, pričom v 14 dueloch v rade skóroval.

"Je skvelé pre neho, ale aj pre nás, že sa mu stále darí strieľať góly," cituje agentúra Reuters jeho spoluhráča Jordiho Albu. "Nebol to jednoduchý zápas, ale nakoniec Lionel rozhodol o výsledku."

"Viac ako 300 gólov. Niečo neskutočné, čo Messi dokáže," nešetril slovami chvály ani dočasný tréner Barcelony Jordi Roura.

"Mali sme množstvo šancí, ale nevyužili sme ich. Lio však zaznamenal dva góly, ktoré sú pre nás veľmi dôležité."

Barcelona si vďaka víťazstvu upevnila pozíciu na čele tabuľky La Ligy so 65 bodmi.

Pred druhým Atleticom Madrid má 15-bodový náskok, to má však k dobru nedeľňajší zápas proti Realu Valladolid.